Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Czy każdy może mieć ogon syreny? Jak zrobić domową farbę tablicową? Ile przepisów na sernik można znaleźć na blogu Kwestia Smaku? Z  jakiego kraju pochodzi najbardziej wpływowa blogerka modowa świata? Między innymi na takie właśnie pytania poszukiwali odpowiedzi uczestnicy spotkań „e-Pasjonaci”, które odbyły się dniach 29-30. 03. 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim w ramach kampanii Tydzień z Internetem.

Czy liczba kropek zdradza wiek biedronki? Co jest przysmakiem tych małych chrząszczy? W jaki sposób one żyją i jakie są ich odmiany gatunkowe? – o tym nasi najmłodsi czytelnicy z grupy „Biedronki” Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia” mogli dowiedzieć się na zajęciach czytelniczych, które odbyły się w dn. 24 marca 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim. W to zagadnienie wprowadziło nas opowiadanie  Christiana Drellera zaczerpnięte ze zbioru opowiadań pt. „Czy słonie boją się myszy? Historyjki dla ciekawskich dzieci”.

W dn. 17 marca 2017 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie autorskie z Renatą Teresą Korek, autorką tomu poezji pt. „Kobieta, która chce być mną”, dyrektorką Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, inicjatorką naukowych seminariów „Trzebiatów-spotkania pomorskie", Trzebiatowskie Spotkania Kultur "Sąsiady", Trzebiatowskie Święto Kaszy oraz Ogrody Marii Czartoryskiej – Trzebiatowskie Spotkania Literackie. Działania te uczyniły z Trzebiatowa niemal wzorcowy przykład symbiozy mieszkańców zróżnicowanych pod względem narodowościowym i wyznaniowym.

Szanowni Państwo,

z wielką radością informuję, że Aleksandra Radecka, dziennikarka, polonistka w kaliskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, pasjonatka historii mówionych,  za reportaż historyczny  pt. „Niemiecka żona polskiego milicjanta” opublikowany w „Głosie Drawska” („Głos Koszaliński”, 30 grudnia 2016 r., Nr 304, str. 10-11) otrzymała nominację w konkursie: Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska im. Tadeusza Mazowieckiego. Aleksandra Radecka pierwotnie reportaż ten zawarła w autorskiej publikacji „Ślady, które przetrwały” drukiem ogłoszonej w 2015 r. przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim.


Jak co roku, Burmistrz Kalisza Pomorskiego, przedstawiciele jednostek samorządowych i innych instytucji oraz mieszkańcy Kalisza Pomorskiego z okazji Rocznicy Zdobycia Kalisza Pomorskiego złożyli wieńce, wiązanki i znicze pod pomnikiem „Tym co przywracali polskość tej ziemi” w Kaliszu Pomorskim.

Wieść po Kaliszu Pomorskim niosła, że nadchodzi Pipi. Nadchodzi, by spotkać się z dziećmi podczas zimowej przerwy w nauce szkolnej.

W dn. 16 lutego 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne. Uczestnikami zajęć były dzieci z Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia” z Kalisza Pomorskiego. Zajęcia  inspirowane były opowiadaniem Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Plaster czarownicy”.

W dn. 13, 14 oraz 16 i 17 lutego 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim dzieci z Kalisza Pomorskiego miały okazję spędzić pierwszą część zimowych ferii.

Wraz z nastaniem lutego Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zorganizowała zajęcia czytelnicze dla najmłodszych. Specjalnie w tym celu przygotowaliśmy opowiadania usprawniające pamięć u dzieci w wieku przedszkolnym autorstwa Grażyny Wasilewicz.

W dn. 21 grudnia 2016 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia czytelnicze. W zajęciach udział wzięły dzieci z klasy IV. Tym razem bibliotekarka, Małgorzata Dziadek, przygotowała wyjątkowo barwną „niebaśń” Michała Rusinka pt. „Kopciuszek”. 

Strona: 1 ... 43 44 45 46 47 ... 69

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek