Andrzej Wnęk przedstawił nam kontynent Indonezji jako raj dla turystów. Poznaliśmy wielokulturowość, tradycje, spuściznę historyczną i różnorodność ludności zamieszkującej Flores, Lombok, Bali, Jawę, aż po Sumatrę. Indonezyjczycy wyznają głównie Islam, co czyni Indonezję największym krajem muzułmańskim świata. Jednak na każdej z wysp archipelagu dominuje inne wyznanie. Mieszkańcu Bali wyznają Hinduizm, Floresu katolicyzm, Sumbawie są protestantami. Na wielu wyspach mimo oficjalnego utożsamiania się z którąś z dużych religii, Indonezyjczycy praktykują równolegle animizm lub inne lokalne wierzenia.
Różnorodność geograficzna i terytorialna zachęca turystów do odwiedzania parków narodowych, jezior usytuowanych na tle malowniczych krajobrazów i wulkanów. Na wyspach Indonezji znajduje się wiele wulkanów i niemal wszystkie z nich uznaje się za aktywne. Indonezja zachęca do odwiedzin zapewniając podróżnikom niezliczone trasy pieszych wędrówek. Niekiedy na sam szczyt wulkanu…
Andrzej Wnęk pragnął w obiektywny sposób przedstawić los turysty, przedstawiając zarówno dobre, jak i złe strony podróżowania. Opowiadał o chorobach: tyfus, malaria, które przywiózł z podróży, jednak zapewniał, iż żadna przypadłość nie jest w stanie zniechęcić go do dalszych podróży.
Spotkania zostały sfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim.